Kene İlaçlama

Keneler mutlaka yuvaları tespit edilerek yok edilmelidir çünkü tek tek yok edilmeleri mümkün değildir ve sorunu kökünden çözmez. Üreyip çoğaldıkları bölgelerin doğal alanlar olması kenelerin yuvalarıyla birlikte yok edilmesini güçleştirir. Bu doğrultuda kenelerden kurtulmanın en iyi yolu kene ilaçlama işlemidir. Özellikle sokak hayvanlarının girmesi muhtemel tüm yeşil alanların kenelere karşı ilaçlanması gerekir.

 

Keneler İnsanlara ve Hayvanlara Tutunarak Yaşar!

İnsanlara ve hayvanlara tutunarak yaşayan keneler, parazit haşereler olarak dünyanın hemen her bölgesinde görülebilirler. Özellikle sıcak ve nemli iklimlerde yaygın oldukları gibi, 900’ü aşkın türe sahiptirler. Bu kene çeşitleri arasında siyah kene, gri kene, kahverengi kene, köpek kenesi, sığır kenesi, asıl kene, güvercin kenesi şeklinde isimlendirmeler olsa da, ana hatlarıyla keneler yumuşak kene ve sert kene olmak üzere 2 aileye ayrılır.

 

Kene çıkarma işleminde mutlaka uzmanlardan destek alınması gerektiği gibi kene ilaçlama konusunda da en etkili yöntem, profesyonel kene ilaçlama firmalarına başvurmaktır. Bayer Koruma Programı üyesi olan ve yalnızca Bayer ürünleri kullanan firmamız, analizler ve uzman kadrosu ile kene istilasının kaynağını tespit edip en etkili çözümleri belirler. Özellikle tarım ve hayvancılık bölgelerinde, yılda en az 2 kere yapılması gereken ilaçlamada kullanılan kene ilaçlarının, aynı zamanda diğer haşerelere ve hayvanlara zarar vermemesini sağlamak da önemlidir. Firmamız, keneler üzerinde etkili ilaçları ile sorunun tamamen ortadan kaldırırken diğer canlıların da zarar görmemesini sağlar.