Günümüzde birçok farklı haşere sorunu apartman ve değişik binalarda yoğun bir şekilde görülmektedir. Bunlar içerisinde hamam böceği, karaböcek ya da kalorifer böceği ile birlikte pire ve kene gibi etkenler de insan sağlığını büyük bir risk altına alırken aynı zamanda çevrenin kirlenmesine sebep olabilmektedir. Burada en büyük sağlık sorunu ortaya çıkaran durum ise logar ya da kanalizasyon ile birlikte sokaklardan gelebilecek zararları evlerin farkı noktalarını yuva yaparak üremesidir. Özellikle yaşam alanları olarak geçen binalar adına ilaçlama yapılması büyük bir önem arz etmektedir. Aksi takdirde başta insan sağlığının tehdit etmesinin yanı sıra aynı, zamanda çevrede kötü bir kokunun yayılmasında ve bu bölgelerin pislikle dolmasına sebep olur olur.

 

Apartman ve binalar için temizlik

Bütün farklı boyutlarda ve yapılarda olan binalar ile birlikte apartmanlar adına böcek ilaçlama hizmeti profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu konuda tamamen son teknolojik makine ve cihazların yanı sıra aynı zamanda özel ilaçlar insan sağlığını koruyan türleri kapsamında kullanılmaktadır. Genelde bu zararlılar özellikle binalara ve apartmanlara çok kolay bir şekilde girmektedir. Bu mekanların farklı noktalarından evlere ve binanın değişik noktalarına sızan böcek türleri, fark edilmeden kısa bir süre içerisinde yuva yapıp hızlı bir şekilde çoğalmaktadırlar. Bu yüzden mutlaka profesyonel anlamda gerçekleştirilecek olan tam bir çalışma belirli bir süre kapsamında periyodik olarak yapılmalıdır. Bu şekilde ileriki zamanlarda böceklerin yuva yapma durumundan da kurtulma şansı elde edilir.

 

Böceklerin binalardan temizlenmesi

Mutlaka bu işlem yaz aylarının başında ve ortalarında her yıl gerçekleştirilmelidir. Bunun temel nedeni ise böceklerin popülasyonun artması ve fazla bir biçimde yuva yapması bu dönemlere denk gelmesidir. Üstelik bu kapsamda sadece daireler için değil aynı zamanda bütün su saatleri, merdiven boşluğu ile birlikte kömürlük ya da otopark ve kazan dairesi gibi daha birçok farklı noktaya yuva yapmak suretiyle insan sağlığına büyük bir oranda tehdit etmeye başlamaktadırlar. Ayrıca dairelerdeki dolapların arkasına ya da tuvalet ve banyo ile mutfak gibi noktalarda da yuva yaparak kısa bir süre içerisinde çoğalmaktadırlar. O yüzden mutlaka bu konuda kokusuz ve sıvı ilaç çeşitlerinin kullanıldığı profesyonel temizlik hizmeti gerçekleştirilerek böcekler tamamen bina ve apartmanlardan arındırılmaktadır.