Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayının sonlarına doğru meydana gelmesiyle birlikte büyük bir panik etkisi oluşturan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19, Coronavirüs (Koronavirüs) grubunda yer alan ve çok sayıda can kaybına da neden olan tehlikeli bir virüstür. Daha önce 2013 yılında yine Çin’de görülen SARS virüsü ve 2012 yılında Suudi Arabistan görülen MERS virüsleri ile aynı ailedendir. Ciddi boyutlarda vakalara ve hatta ölümlere neden olan bu virüsler, benzer semptomlarla kendisini göstermekte ve özellikle Covid-19 henüz net bir tedavi yöntemi bulunmaması nedeniyle tehlike arz etmeye devam etmektedir.

 

Coronavirüs (Koronavirüs) Belirtileri

Coronavirüs (Koronavirüs), enfekte ettiği bireylerde genellikle soğuk algınlığına benzer semptomlarla kendini göstermektedir. Bireyler arası nasıl bulaştığıyla ilgili henüz net bir bilgi teyit edilmemiş olduğu için üst solunum yolu problemlerine yol açması nedeniyle, enfekte bireyin öksürmesi, aksırması, hapşırması gibi durumlarla yayıldığı öngörülmektedir. Üst solunum yolları belirtilerinde olduğu gibi yüksek ateş, şiddetli boğaz ağrısı, kuru öksürük gibi semptomlar, coronavirüs bulaşmış bir bireyde görülebilen semptomlardır. İlerleyen aşamalarda nefes darlığına yol açan corona virüsün, özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan bireylerde çok daha şiddetli seyrettiği belirtilen bilgiler arasında yer almaktadır. Bu nedenle özellikle salgının mevcut olduğu bu dönemlerde, bu gibi belirtileri fark eden bireylerin en yakın sağlık kuruluşuna danışması oldukça önemlidir.

Koronavirüsün dünya ülkelerine yayılması ve oldukça fazla sayıda kişiye bulaşması, Dünya Sağlık Örgütü’nün bu durumu pandemi olarak ilan etmesine neden olmuştur. Henüz net bir tedavi yönteminin geliştirilememiş olması da virüsün yayılma durumuna etki edecek bir takım tedbirlerin alınması gerektiği konusunu da gündeme getirmektedir. Coronavirüsün bireyler arası yayılmasını önlemek amacıyla, kalabalık ortamlardan uzak durulması, temas oranının en aza indirilmesi, uzmanlar tarafından önerilmekte olan tedbirler kapsamındadır. Ayrıca kişisel temizliğimize ve yaşam alanlarımızın hijyenine de bu dönemde oldukça dikkat etmemiz gerekmektedir.

Coronavirüs (Koronavirüs) Dezenfeksiyon

Coronavirüs (Koronavirüs)’e karşı tedavi yönteminin henüz netleştirilememiş olması ve yayılma hızının da henüz kontrol altına alınmamış olması nedeniyle kişisel tedbirlerin sıkı tutulması gerektiği bir süreçteyiz. Bu nedenle özellikle toplu yaşam alanlarının korona virüse karşı dezenfekte edilmesi oldukça önemlidir. Coronavirüs (Koronavirüs) Dezenfeksiyon, özel tasarlanmış ilaç ve cihazlarla gerçekleştirilmesi gereken, hassas bir işlemdir. Bu nedenle bu hizmeti sağlayan ilaçlama firmalarının desteğinden faydalanmak gerekmektedir.

İlaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ve kullanmış oldukları modern cihazlarla birlikte, ev, iş yeri, okul, hastane, otel, öğrenci yurdu, cafe ve restoran gibi her türlü toplu yaşam alanının koronavirüse karşı dezenfekte edilmesini sağlamaktadır. Pro Pest Control olarak, uzman ilaçlama ekiplerimiz ve Sağlık Bakanlığı onaylı güvenilir ilaçlarımız ile birlikte yaşam alanlarınızın corona virüse karşı dezenfeksiyonu için profesyonel hizmetler vermekteyiz. Ekiplerimiz, kullandıkları modern cihazlarla, kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşarak, virüsün yayılma oranına doğrudan etkide bulunmaktadır.

Tecrübeli ilaçlama ekiplerimiz, antibakteriyel ilaçların daha hızlı ve daha yoğun bir şekilde etkide bulunabilmesi için ilaçları püskürtme tekniği ile uygulamaktadır. Bu teknikler sayesinde büyük, küçük, dar ya da geniş her türlü alanda kısa sürede kesin çözüme ulaşmakta ve yaşam alanlarınızı koronaya karşı dezenfekte etmektedir. Tez İlaçlama firması olarak, korona virüse karşı dezenfekte hizmetlerimizle İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerinde faaliyet göstermekteyiz.